KLICTRAVEL.CZ > Sázava

Sázava - Střední Čechy - jihovýchod

Sázava je malé město ležící v okrese Benešov. Má 4000 obyvatel. V roce 1032 zde poustevník Prokop založil čtvrtý nejstarší klášter v Čechách. Město leží na řece Sázavě. Důležitý je zde sklářský průmysl. Narodil se zde českoamerický herec Jiří Voskovec.

Městečko Sázava se proslavilo především díky proslulému místnímu klášteru, který je jedním z nejstarších středisek vzdělanosti u nás. Klášter byl založen v roce 1039. V 18. a 19. století byl přestavěn na zámek, který je v dnešní době sídlem muzea technického skla a expozice Slovanská Sázava. Dnešní sklárny navazují na tradiční výrobu skla Jana Kavalíra z 1. poloviny 19. století. Staré části města dominuje na levém břehu řeky Sázavy původně gotický kostelík sv.Martina, dnes využívaný jako výstavní a koncertní síň.


 
NOVINKAPenzion Korálek  - Sázava

Penzion Korálek

Penzion leží na levém břehu řeky Sázavy, přímo v historicky významném městě Sázava. Díky této poloze máte možnost vybírat z široké nabídky volnočasových aktivit. Nabízí se samotná řeka pro vodáky nebo pro rybáře. Oblast Posázaví je hustě... [ více ]